Efter at have haft problemer med at opnå de ønskede resultater med en "gør-det-selv-laser" bruger grundlæggerne af Low Boy Custom Beaters Chris Gregori og Jeremy Brieske nu en Epilog Mini 18 til at tilpasse deres prisvindende stortrommepedaler og påføre dem logo.

For næsten fem år siden satte duoen sig for at udvikle et produkt, der ikke blot lød bedre end konkurrenternes, men som også så cool ud og kunne personliggøres. Tiden gik, og i 2017 modtog Low Boy the Drummies!-prisen for året bedste trommepedal, som kåres af DRUM! Magazine. Ved at opgradere til en Epilog-laser har Chris og Jeremy styrket deres brand, så virksomheden fortsat kan vokse, og deres sortiment omfatter nu tilpassede trommepedaler og unikke salgsartikler.


Er du klar til at begynde dit eget eventyr med en Epilog Laser-maskine? Udfyld formularen på denne side, og modtag en brochure over hele produktsortimentet samt udskårne vareprøver, eller ring til nedenstående nummer for at få flere oplysninger.
Telefon: +45 8640 2120